SHPËRNDAJE

Pas shpalljes së vendimit të Gjykatës Themelore, për dënim me burg ndaj tre të miturve të cilët dyshoheshin se kryen vrasjen e Aulon Zekës, ka folur nëna e të ndjerit.

Në deklaratën e saj për media, ajo ka shfaqur pakënaqësi ndaj shqiptimit të aktvendimit të gjykatës pasi është shprehur e dëshpëruar.

”Me i vra në shesh ata të tre, është pak”, ka thënë ajo.

Gjykata Themelore në Prishtinë për vrasjen e Aulon Zekës, shpalli fajtorë tre të miturit G.H, R.G dhe L.LL.

I mituri i parë u dënua 9 vjet e 6 muaj burg, e mitura e dytë me 3 vjet ndërsa ndaj të tretit është shqiptuar masa e mbikëqyrjes nga organet e kujdestarisë për 1 vjet e gjashtë muaj, njofton Klan Kosova.

Aulon Zeka u vra më 16 shtator 2017 në Prishtinë.

NA SHKRUANI NË:
info@freskirinore.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.