SHPËRNDAJE

Fotoja është e një vajze qe i përket komunitetit Hunza në Pakistan. Ata janë i vetmi komunitet me ngjyrë të bardhë në Pakistan dhe pretendojnë se janë pasardhës të Aleksandrit të madh.

Fakt interesant është se në këtë rajon gjendet një mal që quhet BUBULLIMATI(mali i bubullimave) pra nje emertim shqiptar

Këta ngelen atje pas ekspeditave ushtarake të Lekës së Madh, dhe nuk është çudi se përse ky mal ka emër Shqip!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.