Ballina Islam Gjermanët vizitojnë xhamitë për të njohur islamin / FOTO

Gjermanët vizitojnë xhamitë për të njohur islamin / FOTO

45
0
SHPËRNDAJE

Një grup i qytetarëve gjermanë në qytetin Këln të Gjermanisë me dëshirën për të njohur nga afër islamin vizituan xhaminë Deutz të Organizatës së Bashkësisë Kombëtare të Komunitetit Islam (IGMG). Me këtë rast ata morën informacione rreth islamit nga krerët fetarë, raporton Anadolu Agency (AA).

Grupi prej rreth 20 personash i cili vizitoi xhaminë nën udhëheqjen e kryetarit të Shoqatës Kulturklüngel, Thomas Bönig për të marrë informacione iu parashtruan pyetje udhëheqësve të xhamisë lidhje me çështjet rreth islamit, për muajin e agjërimit dhe mënyrën e jetesës së muslimanëve.

Ndërsa kryetari themelues i Shoqatës së xhamisë dhe anëtari i këshillit Ali Esen, tha se kohën e fundit islami dhe muslimanët janë vendosur padrejtësisht nën objektiv nga disa qarqe. Sipas tij, është shqetësuese rritja e islamofobisë.GJERMANET NJEREZ VIZITA XHAMIVE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.