Ballina Jeta “Gruaja romantike” !!

“Gruaja romantike” !!

29
0
SHPËRNDAJE

Një grua në një shtet arab, burrit të saj gjithmonë i drejtohej me fjalët:
Shpirti im…
Jeta ime…
Zemra ime…
Burri mahnitej nga keto thirrje dhe vendosi t’i bëjë një surprizë të madhe. Surpriza ishte: atë vit që të dy të shkonin ta kryenin haxhxhin (vizitë Qabes në Mekke).
Pasi u kthyen nga haxhxhi, gruaja tani nuk e thërriste burrin e saj me shprehjet romantike si: shpirti im, jeta ime dhe zemra ime. Burri i brengosur e pyeti: Pse tani nuk më thërret me ato fjalë romantike?
Gruaja: Sepse tani kam kryer haxhxhin, i kam braktisur genjeshtrat (rrena është haram) !!!

Nga arabishtja: Zekerija Rushani

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.