Ballina Jeta I gjithë fisi ka lindur me gishtat e duarve të ngjitur –...

I gjithë fisi ka lindur me gishtat e duarve të ngjitur – kanë një shpjegim interesant për këtë! (Foto)

63
0
SHPËRNDAJE

Një fis indian ka 140 anëtarë me gishta të ngjitur dhe ata besojnë se ky është një bekim nga Zoti.

Edhe pse kjo sëmundje është e kurueshme me anë të ndërhyrjeve kirurgjikale, anëtarët e fisit, të prekur nga ky deformim refuzojnë ta bëjnë sepse mendojnë se do te ishte një fatkeqësi.

Anëtari i fisit Jagadamma tha se duart e tyre duken sikur janë si koka gjarpri, përcjell gsh.

“Shtëpia jonë e stërgjyshërve ka një korije të shenjtë ku adhurohen gjarpërinjtë dhe ne e konsiderojmë këtë gjë si një bekim. Megjithatë është ende e paqartë se çfarë e shkakton këtë gjendje në familje dhe për këtë ka disa spekulime”, tha ai.

Një tjetër anëtari i familjes shtoi: “Gjyshi im më kishte treguar për një grindje që familja jonë kishte me një familje të krishterë për kufijtë e pronës. Familja e krishterë preu një nga pemët në gropën tonë të shenjtë. Që prej asaj kohe, fëmijët e fisit tonë kanë lindur me gishtat e dorës të ngjitur”.

“Ndërkohë, familja e krishterë u prek nga një lloj sëmundjeje dhe shpesh ata e braktisën tokën dhe u larguan nga vendi. Ne nuk e dimë nëse kjo histori është e vërtetë. Megjithatë kjo gjendje gjenetike, nuk u shkakton pengesa gjatë kryerjes së aktiviteteve ditore. Thjeshtë ata nuk mund të mbajnë unaza nëpër duar”, tha ai.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.