Ballina Jeta I verbëri dënohet me 15 vite burgim pasi kishte punuar si “snajperist”

I verbëri dënohet me 15 vite burgim pasi kishte punuar si “snajperist”

46
0
SHPËRNDAJE

Një gjykatë egjiptiane ka dënuar një person të verbër me 15 vite burgim, me akuzat se kishte punuar si “snajperist” dhe kishte vrarë disa ushtarë egjiptian.

Sheikh Rabi Ebu Eid u dënua me 15 vjet burg, edhe pse nuk ishte i pranishëm në dhënien e verdiktit, pavarësisht se është i arrestuar.

Ai u akuzua se ka vepruar si një “snajperist” dhe gjithashtu u akuzua për “ndërhyrjen që bëri në burgje për të liruar të burgosurit”.

Një gjykim i këtillë vë në pah “parodinë” që e ka kapluar sistemin gjyqësor në Egjipt, pasi mund të kuptohet aftësia e një të verbëri të punuar si snajperist /mesazhi/

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.