Ballina Jeta Ka ndërruar jetë Prof. Dr. Musli Bajrami, nga fshati Gradec

Ka ndërruar jetë Prof. Dr. Musli Bajrami, nga fshati Gradec

32
0
SHPËRNDAJE

Ka ndërruar jetë Prof. Dr. Musli Bajrami, nga fshati Gradec. 

“Të All-llahu jemi dhe tek Ai do të ktheheni. Me dhimbje te thelle morem lajmin per ndarjen nga jeta te Prof. Dr. Musli Bajrami nga fsh. Gradec, ligjerues i meparshem ne Medresene ISA BEU dhe aktualisht ligjerues ne Fakultetin e Shkencave Islame ne Shkup. Allahu e mëshiroftë”, njoftojnë nga Muftinia e Bashkësisë Fetare Islame në Gostivar.

Në prill të këtij viti, profesori i ndjerë Musli Bajrami në kuadër të manifestimit tradicional “Java e Muhamedit a.s”, promovoi librin me titull “Duodecimalistët Shiitë Dhe Ehli Sunneti”. 

Të gjitha të drejtat e rezervuara © freskirinore.com

® Mos i bëj vetëm ‘LIKE’ këtij postimi por SHPËRNDAJE pasi dikush mund të ketë nevojë ta lexoje sot!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.