Ballina Jeta Kardavi: Zoti ynë ruaje Turqinë nga kurthet e njerëzve të këqinj

Kardavi: Zoti ynë ruaje Turqinë nga kurthet e njerëzve të këqinj

54
0
SHPËRNDAJE

Shejh Jusuf El-Kardavi, kryetar i Unionit të Dijetarëve Muslimanë, ka dënuar sulmin e mbrëmshëm terrorist në Ankara.

Ai në profilin e tij në Twiter shkruan: “Ne jemi përkrah Turqisë, përkrah udhëheqësve të saj dhe jemi kundër të gjithë atyre që duan të minojnë stabilitetin e këtij vendi. Zoti ynë, ruaje Turqinë nga kurthet dhe tradhtitë e njerëzve të këqinj.

Sulmet terroriste i dënoi edhe sekretari i këtij Unioni, Dr. Ali Karadagi, i cili bëri thirrje për solidarizim me Turqinë./FRESKIRINORE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.