SHPËRNDAJE

Recept për ta bërë gjithë trupin gjithnjë e më të shëndetshëm.

I pastron enët e gjakut, e mjekon zemrën, e përmirëson tepër imunitetin, e pastron mëlçinë e zezë, e përmirëson shumë punën e trurit, mbron nga infrakti dhe shëron nga kanceri.

Përbërja:
15 LIMONA
12 KOKA HUDHRE
1 KG MJALT
400 GRAM FARA TË GRURIT
400 GRAM ARRA

Mënyra e përgatitjes: 
Merrni 400 gram të grurit të papërpunuar dhe vendosni në një kavanoz të xhamit. Mbushni me ujë dhe leni të qëndrojë 10-12 orë. Mbulone me fashë. Pas 10-12 orëve kullone përmes gazës dhe lani mirë kokrrat e grurit.

Një ditë më vonë do të paraqiten mugullime me madhësi 1-2 milimetër. Në makinën e blurjes së mishit, bluani bashkë me hudhrat, arrat dhe grurin e mugulluar.

Pastaj bluani edhe 5 limona me gjithë lëvoren dhe shtoni te përbërja. Prej 10 limonëve vetëm lëngu shtohet në përbërje.

Në fund shtohet mjalti. Përbërja vendoset në kavanozet e xhamit. Ruhet në frigorifer. Shfrytëzohet pasi të qëndroj tri ditë. Ky ilaç mjekon krejt organizmin dhe shëron nga gjithë sëmundjet.

Si konsumohet:
1-2 lugë të supës para çdo haje (tri herë në ditë), kurse për shërimin e kancerit merret nga një lugë në çdo dy orë.

P.s.:para se ta provoni nje gje te tille ju sugjerojme te merrni ne kontakt mjekun ne fjale.
F®ESKIRINORE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.