Ballina Dita e Xhuma-Project Komentimi i ajetit /VIDEO/Project Jumu’ah

Komentimi i ajetit [Muhammed, 12]/VIDEO/Project Jumu’ah

13
0
SHPËRNDAJE
Shqipron ef.Saramati
Shqipron ef.Saramati
Shqipron ef.Saramati

Të nderuar miq të portalit Freskirinore, në saje të projektit të xhumasë ju sjellim Hutben e rradhës nga hoxha i nderuar Shqipron ef.Saramati, njëherit Redaktor i projektit JUMU’AH.

Vetem Allahun xh.sh e adhurojme, vetem Allahun e madheruar e lavderojme dhe vetem Allahun per t’gjitha begatite, bereqetet, nimetet qe na ka dhururar Ai, vetem Ate e Falenderojme.

Salavatet, selamet tona, pershendetjet tona jane per me te zgjedhurin e te derguarve, per vulen e Pejgamberise Muhamedin s.a.v.s, familjes se tij te ndershme, shokeve te tij fisnik dhe te gjitha ata te cilet e kane ndjekur dhe do ta ndjekin rrugen e pejgamberit a.s.v.s deri ne diten e gjykimit.

_____

_____

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.