SHPËRNDAJE

Kujdes nga gënjeshtrat ( rrenat ) që bëhen në këtë ditë.
Është rreptësisht e ndaluar, dhe ka dënim nga ZOTI.

Ja disa argumente që e ndalojnë rreptësisht gënjeshtrën në çdo kohë.
1. HADITH. ” Kush beson Allahun dhe ditën e kijametit, le të folë fjalë të dobishme, ose le të heshtë”.
2. HADITH. ” I mjerë ai, që flet me fjalë gënjeshtra, për ti shtyer njerëzit të qeshin”.
3. HADITH. ” Është mashtrim i madh, ti thuash vëllaut tënd diçka. Ai të beson ty, kurse ti je duke e gënjyer”./freskirinore

Përshtati HOXHË RAGMI DESTANI

1 prilli rrena dita e rrenave gostivar

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.