SHPËRNDAJE

250 mijë euro dëmshpërblim kërkojnë nga Atifete Jahjaga dy kunetërit e Shyhrete Berishës, Arben dhe Xhelal Berisha, të cilët e kanë paditur sot për shpifje ish-presidenten e Kosovës.

Arben Berisha dhe Xhelal Berisha nga Suhareka kanë ngritur padi pranë Departamentit Civil të Gjykatës Themelore të Prishtinës kundër Atifete Jahjagës, lidhur me deklaratën e saj, për rastin e Shyhrete Berishës – të vejës së vëllait të tyre.

Shyhrete Berisha ishte bërë temë mediale pasi për 17 vjet u end gjykatave duke kërkuar të drejtën e saj pronësore. Kunetërit e saj, refuzonin t’ia jepnin gjysmën e shtëpisë, ku Berisha kishte jetuar me bashkëshortin dhe fëmijët deri në vitin 1999 kur edhe humbi krejt familjen nga ushtria serbe.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.