SHPËRNDAJE

Maqedonia e Epërme ose në anglisht Upper Macedonia do të jetë emri final që do të finalizohet në marrëveshjen e së enjtes në Ohër në takimin midis ministrave të jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë, Nikos Kotzias dhe Nikolla Dimitrov, shkruan Radio Evropa e Lirë.

Name: Upper Macedonia

Language: Macedonian* (në shënim do të shkruhet se gjuha i takon grupit të gjuhës sllave)

Nationality: Upper Macedonia.

Zyrtarisht autoritetet shtetërore të Maqedonisë nuk kanë konfirmuar apo komentuar takimin mes Kotzias dhe Zaev./mszhi

NA SHKRUANI NË:
info@freskirinore.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.