Ballina Dita e Xhuma-Project Me të mirat që të ka dhënë Allahu kërko ta fitosh botën...

Me të mirat që të ka dhënë Allahu kërko ta fitosh botën tjetër / VIDEO

55
0
SHPËRNDAJE

•Ju sjellim ligjëratën e ditës së sotme të Xhumasë, projekt ky që realizohet në bashkëpunim me Xhaminë Hamza dhe gjitha Video ligjëratat i gjeni të vendosura nē portalin www.freskirinore.com
•••Ligjērues: Afet ef.BEADINI•••

Të paditurit thuan; “Kjo botë është për jo besimtarët ndërsa bota tjetër ështe për besimtarët”
Zoti i madh na mësoi se ” bukurit dhe ushqimet e mira në këtë botë i ka krijuar për robërit e vetë, e që në këtë botë për shkak të besimtarëve i shijojnë dhe jo besimtarët,ndërsa ne botën tjetër bukurit dhe ushqimet e mira jane veq për besimtarët. ” Thuaj: ato (bukuritë dhe ushqimet e mira) në këtë botë janë për ata që besuan,e në ditën e kijametit janë të posaçme për ta (nuk kanë hise jo besimtarët)…. Araf 32
Të paditurit thuan “Nëse dëshiron të fitosh xhenetin largohu nga të mirat e kësaj bote”.
Zoti i madh na mësoi të kundërtën” Fitoj të mirat e kësaj bote nëse donë të fitojshë xhentin”
” Me të mirat që të ka dhënë Allahu kërko ta fitosh botën tjetër,e mos lë mangu atë që të takon nga kjo botë (shijojë të mirat e kësaj bote)…(M aide 77)


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.