Ballina Jeta Messi mungon 8 javë, e humb “El Classicon”

Messi mungon 8 javë, e humb “El Classicon”

39
0
SHPËRNDAJE

Lionel Messi është lënduar dhe tani është i detyruar të qëndrojë larg fushave të blerta për tetë javë.

Argjentinasi do të jetë një mungesë e madhe për katalunasit, jo vetëm në La Liga, por edhe në Ligën e Kampionëve.

Ndeshjet që 28-vjeçari nuk do të paraqitet për shkak të lëndimit të ligamenteve në gjurin e majtë janë kundër: Bayer Leverkusenit (vendas), Sevillas (mysafir), Rayo Vallecanos (vendas), BATE (mysafir), Eibarit (vendas), Getafes (mysafir), BATE (vendas), Villarealit (vendas ), Real Madridit (mysafir) dhe Romës (vendas).

Tani i vështirësohet seriozisht rrugëtimi i Barcelonës drejt mbrojtjes së titullit dhe sigurimin e pozitës së parë në garën më të madhe evropiane.

FRESKIRINORE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.