Ballina Jeta Mësuesja e Gjuhës Shqipe i korrigjon detyrën nxënësit, por bën një gabim...

Mësuesja e Gjuhës Shqipe i korrigjon detyrën nxënësit, por bën një gabim të pafalshëm

110
0
SHPËRNDAJE

Rastet e arsimit në vend janë nga më problematiket, por nëse bëhet fjalë për nivelin e ulët profesional të mësuesve, serioziteti arrin kulmin. I tillë është rasti i një mësueseje në rrethin e Beratit, (mësuese e Gjuhës Shqipe), e cila ka korrigjuar detyrën e një nxënësi dhe, fatkeqësisht, nuk e di se si shkruhet fjala mrekulli, madje edhe e korrigjon dhe e rishkruan “mbrekulli”.

Ky rast flagrant i mësueses së djeshme është publikuar sot nga JOSH. Para disa ditësh, Namir Lapardhja e ka publikuar detyrën e nxënësit në adresën e tij në Facebook. Ja se ç’shkruan ai.fletore shqip mesuese detyra shtepie

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.