SHPËRNDAJE

Jo shumë larg Tiranës, në periferi të saj ndodhen familje të cilat janë të rrethara nga varfëria ekstreme. Mjerimi dallohej qartë. Kishte prej tyre që nuk mund t’ju siguronin dot fëmijëve të tyre një shurup për të ulur temperaturën.

Ndërsa në një familje tjetër nëna e prekur tregonte se: Kur s’kam ushqim fëmijët flejnë të urritur. Kjo familje kishte prej muajsh që nuk kishte energji elektrike.

Fondacioni Firdeus nën kujdesjen e Elvis Naçit dhe me praninë e Sidrit Bejlerit u gjend pranë këtyre familje duke ju siguruar mjetet ushqimore dhe medikamentet e nevojshme. Së bashku në ndihmë të Shqiptarëve tanë./FRESKIRINORE

content/uploads/2018/03/15615315.png?resize=1024%2C597&ssl=1″ width=”1024″ height=”597″ class=”alignnone size-full” />

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.