Ballina Jeta Momenti kur Vlora Çitaku goditet me vezë (Video)

Momenti kur Vlora Çitaku goditet me vezë (Video)

6
0
SHPËRNDAJE

Blerta Avdili është vajza që sipas të gjitha gjasave është aktiviste e Vetëvendosjes, e cila ka gjuajtur ambasadoren e Kosovës në SHBA, Vlora Citakun mbrëmë. Të paktën kështu bëhet e ditur nga disa aktivistë të tjerë të Vetëvendosjes.

E gjithë ngjarja ka ndodhur gjatë një bashkëbisedimi në “Denver Women in International Security”, pjesë e së cilës ishte edhe ambasadori Christopher Hill.

Nga fundi i bashkëbisedimit, një aktiviste shqiptare, u ngrit, e ka akuzuat Citakun se është kriminele, vrasëse ( duke iu referuar vdekjes së Astrit Deharit ), pastaj akuzoi Ambasadorin Hill që po promovon kriminelët. Dhe në fund hodhi vezë drejt saj.

Vlora Çitaku sulmi me veze by GazetaExpresscom

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here