SHPËRNDAJE

Mos mendoni se të jesh njeri i mirë (salih) do të thotë të jesh njeri pa mëkate! Të mirë janë ata që:

● nuk bëjnë mëkate haptas, mundohen t’i bëjnë fshehtas;

● nuk i përsërisim vazhdimisht mëkatet e njëjta, kërkojnë falje;

● nuk arsyetohen, e pranojnë fajin e tyre;

● pas të keqes, mundohen të bëjnë mirë,

● nuk rrahin gjoks me mëkatet e tyre, por përulen dhe nënshtrohen.

Dr. Ahmed Isa Ma’saravi

Përshtati: Ensar Sinani
FRESKIRINORE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.