SHPËRNDAJE

Diabeti është një sëmundje serioze që ndodh kur trupi nuk prodhon më sasi të mjaftueshme të insulinës ose kur qelizat nuk mund ta përdorin atë. Ndikon tek miliona njerëz në mbarë botën çdo vit dhe nuk ka ende një kurë që mund ta zhdukë.

Megjithatë, ekziston një ilaç natyral i pazakontë që mund të bëjë të njëjtën gjë pa efekte anësore dhe të trajtojë plotësisht diabetin.

Papaja është një frut tropikal i fuqishëm që përmban ushqyesë të rëndësishëm, esencialë dhe enzima jetësore për shëndetin tonë. Ai është e pasur me papain, një enzimë që mund të parandalojë sëmundje të shumta duke përfshirë diabetin.

Për ta mposhtur sëmundjen, do të keni nevojë për papaja të gjelbër të fermentuar në vend të papajës së papërpunuar dhe ne do t’ju tregojmë se si ta përgatisni atë:

Merreni një papaja dhe hiqjani farat, pastaj prejeni frutin në kube të vogla. Përgatisni një shëllirë me kripë dhe ujë dhe vendoseni në një kavanoz qelqi. Tani shtoni papajën dhe mbulojeni enën me një leckë. Lëreni në një ambient të ftohtë për një javë dhe më pas vendoseni në kavanoza të sterilizuar.

Konsumoni një gotë nga ilaçi çdo ditë për të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak dhe për të trajtuar sëmundjen.

NA SHKRUANI NË:
info@freskirinore.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.