Ballina Jeta Muslimanëve të Mjanmarit nëse nuk u dilet për ndihme, ato do zhduken

Muslimanëve të Mjanmarit nëse nuk u dilet për ndihme, ato do zhduken

17
0
SHPËRNDAJE

2 ditet e fundit rreth 3 mije Muslimane jane masakruar nga ushtaret terrorist Budist ne zonen Arakan ne Mjanmar.

Qindra gra jane perdhunuar. Nga te masakruarit ka dhe femije. Shtepite e tyre jane djegur, xhamiat jane shkaterruar. Dhjetra mijera te tjere jane  duke u perpjekur per tu larguar ne vende te tjera.
Ka pamje shume te tmerrshme por nuk po i publikoj.
Keto lloj masakrash ndaj Muslimaneve ne kete zone ka kohe qe ndodhin dhe ndodhin vazhdimisht.
Turqia dhe SHBA kane denuar sulmet.

Turqia ka deklaruar se do te marri disa hapa ne lidhje me ngjarjet ne Mjanmar.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.