Ballina Jeta Ndron jetë muezini i Xhamisë në Lagjen e Trimave rrugës për në...

Ndron jetë muezini i Xhamisë në Lagjen e Trimave rrugës për në xhami

31
0
SHPËRNDAJE

“Të All-llahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi”!

Sot në orët e hershme të mëngjesit në moshën 53 vjeçare Shaban Azizi, muezini i Xhamisë së Re të Kumanovës në Lagjen e Trimave rrugës për në xhami për në Namazin e Sabahut kalon në mëshirën e All-llahut të Gjithëmëshirshëm.
All-llahu e shpërbleftë me Xhennetul Firdeus për punën e kryer me nderë si muezin deri në çastet e fundit të jetës së tij, ndërsa familjes së tij All-llahu ua shtoftë durimin në këto çaste të vështira! Amin!

Për kohën e varrimit do t’ju informoj posa të caktohet koha e tij, shkruan Eljesa M., përcjellë Freskirinore.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.