Ballina Familja Në Maqedoni 450.500 qytetarë jetojnë në varfëri!

Në Maqedoni 450.500 qytetarë jetojnë në varfëri!

46
0
SHPËRNDAJE

Në Maqedoni 21,8 % apo thënë ndryshe 450.500 qytetarë jetojnë në varfëri tregojnë të dhënat e Entit Shtetëror të Statistikës për vitin 2016.

Nga e gjithë numri i të varfërve 9% e tyre janë të punësuar ,ndërsa pjesa prej 7.8% janë penzioner.

Varfëria është e njëjtë dhe shumë pak dallon nëse e marrim krahasim të gjinisë, ku meshkujt arrijnë varfëri prej 22% ,ndersa numri i femrave  në përqindje 21.8%./FRESKIRINORE

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.