Ballina Bota Në Siri rrëzohet helikopteri rus, mbesin dy të vdekur

Në Siri rrëzohet helikopteri rus, mbesin dy të vdekur

15
0
SHPËRNDAJE
ilustrim

Ministria ruse e Mbrojtjes ka thënë se një helikopter i ushtrisë ruse është rrëzuar në Siri, me ç’rast kanë mbetur të vrarë dy pjesëtarë të personelit që ndodheshin në bord.

Sipas njoftimit, helikopteri Mi-28 kinse nuk është sulmuar, por ai është rrëzuar në provincën Homs, më herët gjatë ditës.

Trupat e pilotëve janë gjetur dhe janë dërguar në bazën ajrore ruse në Hmeymim, thuhet në njoftimin e Ministrisë.

Ende nuk dihen arsyet e rrëzimit të helikopterit, ndërsa ministria tha se një grup i ekspertëve po punojnë në vendin e rrëzimit të helikopterit, për t’i hetuar rrethanat e incidentit.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.