Ballina Islam Në Xhaminë e Lejthisë në Gostivar, u mbajt një ceremoni fetare me...

Në Xhaminë e Lejthisë në Gostivar, u mbajt një ceremoni fetare me karakter të veçantë.

40
0
SHPËRNDAJE

Sot më datë 01.04.2016 (e xhuma), në Xhaminë e Lejthisë në Gostivar, u mbajt një ceremoni fetare me karakter të veçantë. Një grup i moshave të ndryshme madhore e kryen hatmen e Kur’anit Famëlartë te imami i nderuar H. Pajazit ef. Abazi. Në këtë ceremoni përpos imamëve, muderrizit të kësaj xhamie Hfz. Arif ef. Emini, muezinit dhe xhematit, prezent ishte edhe një delegacion nga Muftinia e BFI Gostivar në krye me Muftiun Hfz. Shaqir ef. Fetai në shoqëri të referentëve H. Telat ef. Sadiku dhe Hfz. Besir ef. Imeri. Muftiu fjalën e rastit e kishte në ligjëratën e ditës së xhuma, kurse H. Telat ef. Sadiku bëri shpërndarjen e diplomave për 8 personave që ndjekën mësimbesimin islam në mektebin e Xhamisë – raportojnë nga muftinia e BFI – Gostivar, transmeton freskirinore.

Më poshtë ju sjellim disa nga FOTOGRAFITË:

freski--6--- XHAMIA E LEJTHISE GOSTIVAR HATMEHATME XHUMA HOXHA

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.