SHPËRNDAJE

(Marrë nga profili fb Hafezat D.)
-Eshte than se:
Nese deshiron te shkatrosh nji civilizim ne nji popull ose shoqeri shkatroi tri gjera.

1-Rrenoje familjen
2-Rrenoje arsimin
3-Rreenoje shembulltyren..
-Per ta shkatruar familjen humbja vleren nenes si edukatore beje ate te nencmuar si amvise dhe si nene.
-Per ta shkatruar arsimin humbja vleren mesuesit mos e lejo te kete rendesi ne shoqeri. ulja vleren e tij tek nxensit ..

-Per ta shkatruar shembulltyren humbja vleren dijetarve mendimtarve, akuzoj ato etiketoj ule poziten e tyre ne shoqeri deri sa te mos i ndegjoj askush dhe mos ti pasoj..

E nese arihen keto ather kush do te meret me edukinim e gjeneratave dhe brezave te ardheshme..??
SI MENDONI SI E KEMI GJENDJEN NA sote?

Arkiv
info@freskirinore.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.