Ballina Artikuj Nëse nesër sheh një njeri që nuk agjëron mos u befaso! A...

Nëse nesër sheh një njeri që nuk agjëron mos u befaso! A E DINI PSE?

45
0
SHPËRNDAJE

[facebook_like_box]Nëse nesër sheh një njeri që nuk agjëron mos u befaso sepse tek ai është njëra prej tri gjendjeve:
01. Ose nuk është musliman dhe agjërimin nuk e ka farz,
03. ose nuk ka hyrë në pubertet, pra nuk është në moshën e pjekurisë që don të thotë se agjërimin se ka farz (pavarësisht nga vitet që i posedon),
03. Ose ka të meta mendore dhe sërish agjërimin se ka farz.

 Jusuf Zimeri

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.