Ballina Jeta Nëse të vonohet martesa, kujto Hatixhen radijAllahu anha…

Nëse të vonohet martesa, kujto Hatixhen radijAllahu anha…

30
0
SHPËRNDAJE
  • Nëse të vonohet martesa, kujto Hatixhen radijAllahu anha e cila ishte e durueshme dhe fitoi bashkëshortin më të mirë në botë!
  • Nëse nuk martohesh fare, kujto Merjmen radijAllahu anha, nënën e Isaut alejhis-selam dhe reputacionin e saj tek i Madhëruari!
  • Nëse nuk ke fëmijë, kujto bashkëshorten e Zekerijas alejhis-selam. Allahu në pleqëri të thellë iu dhuroi trashëgues.
  • Nëse bashkëshorti yt është mëkatar, kujto Asijen, bashkëshorten e Faraonit, të cilën Allahu i Madhëruar e bëri nga gratë më të respektuara në Xhennet.
  • Nëse je e divorcuar, kujto Fjalët e Allahut të Madhëruar: “E nëse ata ndahen, Allahu me begatinë e Tij, çdonjërin prej tyre e bën të pavarur. Se Allahu është Dorëgjerë dhe i Urtë.” [EN-NISÂ’: 130]

Mos harro! Të gjithë mund të të tradhtojnë, por Krijuesi asnjëherë. Ki besim tek Ai. Atij ankohu. Me Atë lidhu dhe tek Ai mbështetu!

| Përshtati: Lutfi Muaremi | fREsKIRINORe

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.