Ballina Jeta Një grua zvicërane pranon Islamin në xhaminë e Wetzikonit

Një grua zvicërane pranon Islamin në xhaminë e Wetzikonit

16
0
SHPËRNDAJE

Sot me 3 Shtator 2015 , ne kohen e namazit te drekes, ne Xhamine e Wetzikonit zviceranja Cornelia e deklaroi shehadetin ne prezence te imamit Bashkim Aliu dhe te nje numri xhematlinjsh.

Pas pyetjeve qe a e ben kete veprim me vullnet apo me dhune dhe pa ndonji interes tjeter, si dhe me vetedije te plote, Cornelia e cila u pergjigj se cdo gje e ben me vetedije dhe vullnet te lire, e deklaroi shehadetin.

Imami Bashkim Aliu i deshiroi mireseardhje ne komunitetin musliman dhe lumturi ne jete ne Islam.

image

® Mos i bëj vetëm ‘LIKE’ këtij postimi por SHPËRNDAJE pasi dikush mund të ketë nevojë ta lexoje sot!

|Ndalohet rreptësisht prodhimi i faqes pa kërkuar leje me shkrim| Të gjitha të drejtat e rezervuara © freskirinore.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.