Ballina Jeta Një njeri shkoi të blej bukë për iftar sepse agjëronte agjërim nafile

Një njeri shkoi të blej bukë për iftar sepse agjëronte agjërim nafile

36
0
SHPËRNDAJE

Një njeri shkoi të blej bukë për iftar sepse agjëronte agjërim nafile. Duke shpejtu i tha bukëpjekësit: “Shpejto o shok, ma jep atë bukën se duhet te bej iftar, agjëroj sot!” Ndërsa bukëpjekësi i tha: “Po mirë, pse po lavdërohesh, unë që 20 vjet agjëroj të hënën dhe të enjten e nuk lavdërohem!”

Mbaj mend: Shenjë e sinqeritetit është të fshehësh punët e mira ashtu siç i fsheh mëkatari mëkatet e veta! (Perkthim) A.D

Përshtati: freskirinore

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.