Ballina Jeta Një vlerë e humbur tek njerëzit është …

Një vlerë e humbur tek njerëzit është …

13
0
SHPËRNDAJE

Një vlerë e humbur tek njerëzit është TURPI.

A e keni vënë re se shumë njerëz nuk kanë më fare turp, ashtu që në një shoqëri të ndershme, mund të takosh njerëz të akuzuar për korrupsion, ndërsa i njëjti qeshet sikur ajo të jetë gjëja më normale?!

“Vërtet, çdo fe ka moral ndërsa morali i Islamit është turpi.”

Prania e turpit në personalitetin e besimtarit sjell vetëm dobi, ai e ka domethënien dhe botëkuptimin e vet në etikën Islame.

| Përshtati: Lutfi Muaremi | freskirinore

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.