SHPËRNDAJE

GJERMANI-Një shqiptar nga Kosova është kthyer në qendër të vëmendjes së mediave dhe publikut në Gjermani për shkak të gjestit të tij. Albion Visoka nga Podujeva është ai që ka zënë faqen e gazetës ‘Bild’, pasi misioni i tij është tju vijë në ndihmë shtresave në nevojë dhe të pastrehëve duke ju falur ushqim e pije.

Visoka është pronar i një picerie, ne Berlin. Ai tani tek banorët vendas njihet si shqiptari, të cilin e thërrasin kudo që ka njerëz të pa strehë ose që jetojnë në ambient të hapur.

“Njerëzit kanë nevojë për ndihmën tonë në këto temperatura, dhe shpresoj se mund të motivoj edhe lokalet e tjera që të ndihmojë edhe ata “, ka thënë ai.

(Freskirinore)

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.