Ballina Jeta “O djali i ri që je martuar! Ti nuk je martuar që...

“O djali i ri që je martuar! Ti nuk je martuar që nusen ta shohin krejt dynjaja…

44
0
SHPËRNDAJE

“O djali i ri që je martuar! Ti nuk je martuar që nusen ta shohin krejt dynjaja, nuk je martuar që ta marrësh atë e t’ia heqësh krejt teshat e ta zhveshësh atë që trupin e saj ta shohin të tjerët. Largoju prej këtij mentaliteti se këtë fesat shkijet na kanë futë në oborr..Ti faktikisht nëse bën kështu, ti je duke treguar se sje askush, se nuk je në gjendje që ti dalësh zot një gruaje që është rritur për ty dhe ti je rritur për të që ta mbrosh qysh dëshiron Allahu.”

Thënie para 17 viteve por që tash po ndodhë. Ai që na lajmronte për problemet që po na vinë dhe që thirrte të ruhet nderi i nënave dhe motrave tona, All-llahu e shpërbleftë me Xhennet..

Burimi: fb/mr.jakup asipi

® Mos i bëj vetëm ‘LIKE’ këtij postimi por SHPËRNDAJE pasi dikush mund të ketë nevojë ta lexoje sot!

Të gjitha të drejtat e rezervuara © freskirinore.com

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.