Ballina Familja Oj bija ime, a nuk e don atë që unë e dua?...

Oj bija ime, a nuk e don atë që unë e dua? – i tha Fatimes r.a, Pejgamberi s.a.v.s

53
0
SHPËRNDAJE

Pejgamberi sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem i tha Fatimës radijallahu anha:

“Oj bija ime, a nuk e don atë që unë e dua?”

Ajo tha: “Po!”

Ai tha: “Pra, duaje këtë – dhe tregonte kah Aisha radijallahu anha”.

[Sahih Muslim]

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.