SHPËRNDAJE

Luis Ortiz është treguar kundërshtar i denjë për Deontay Wilder, mirëpo në raundin e dhjetë pësoi me nokaut teknik, meqenëse nuk u bëri ballë grushteve të kundërshtarit të tij.

Boksieri nga Kuba në një moment dukej se mund ta fitonte duelin, mirëpo amerikani e tejkaloi momentin e krizës dhe doli triumfues në fund.

““Dua ta falënderoj Zotin për mundësinë dhe ta uroj Deontay Wilderin. Ishim dy prindër që luftonin për këtë titull”, ka thënë Ortiz pas meçit.

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.