Ballina Të ndryshme Para se të bini të fleni mundohuni që ti bëni keto veprime

Para se të bini të fleni mundohuni që ti bëni keto veprime

58
0
SHPËRNDAJE

image

Para se të bini të fleni mundohuni që ti bëni keto veprime:

1. Merrni abdes,, që të fleni me abdes,,
2. Falni se paku 2 rekat namaz nate
3. Lexoni; ajetul kursijj (Allahu la ilahe il-la hewel hajul kajjum) dhe sure të tjera nga Kurani
4. Përmendja e Zotit…
5. Leximi i sures; Tebarekeledhi bijedihil mulk
6. Pendimi për mëkatet e ditës
7. Falni ata që kanë gabuar ndaj jush
8. Rregulloni orën ose zilen e telefonit për namazin e sabahut.

Ragmi Destani/freskirinore

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.