Ballina Jeta Pas diskutimeve të mëdha për bustin, shqiptarët valëvisin flamurin në Mekë

Pas diskutimeve të mëdha për bustin, shqiptarët valëvisin flamurin në Mekë

45
0
SHPËRNDAJE

“Pelegrinët shqiptarë në një nga momentet kulminante të peligrinazhit (Jamarat vendi ku goditet djalli me gurë) me flamurin e Skënderbeut në duar. Foto janë ekskluzive, për ndonjë mik gazetar që në këtë ditë paqe i intereson e vërteta dhe gurët duhet t’i hedhë drejt djallit e jo drejt njëri-tjetrit”, shkruan Gurra.

Në kohën kur në Tiranë ka shpërthyer një debat i madh: u mbulua apo jo busti i Skënderbeut nga komuniteti mysliman gjatë faljes së namazit në kuadër të ditës së Kurban Bajramit, shqiptarët në Mekë bëjnë një veprim të papritur.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.