SHPËRNDAJE

Bukurite e arkitektures Islame na rrethojne anekend, bile dhe shume afër, në Tetovë por, shija e besimtarëve dallon njëra nga tjetra. Nuk jane larg këto bukuri. Dikush vjen nga Zelanda e Re per ti vizituar. Zgjohu vëlla relakso shikimin tënd me bukuritë e Islamit dhe arkitekturës së kësaj Feje.

image

image

image

image

image

Foto & Teksti: Zekerija Rushani
Përshtati: Freskirinore

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.