Ballina Informim Qytetit të Shkupit i shtohet edhe një Hafize e Kuranit,nxënëse e Medresëse...

Qytetit të Shkupit i shtohet edhe një Hafize e Kuranit,nxënëse e Medresëse Isa Beu Shkup.

51
0
SHPËRNDAJE

Ne e zbritëm Kur’anin dhe ne do ta ruajmë atë(Hixhr )ajeti 9.

Më i miri prej jush është ai i cili e mëson Kur’anin dhe ua mëson të tjerve(hadith).

Qytetit të Shkupit i shtohet edhe një Hafize e Kuranit,nxënëse e Medresëse Isa Beu Shkup.

Hafizes së re dhe mualimes Allahu u dhashtë shëndet dhe i shpërbleftë me të mira në këtë dhe botën tjetër-shkruan Xhemail.N, raporton freskirinore.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.