Ballina Islamistike Rroft Xhamia Buhara dhe rroft xhemati i saj ,thotë imami i xhamisë!

Rroft Xhamia Buhara dhe rroft xhemati i saj ,thotë imami i xhamisë!

114
0
SHPËRNDAJE

Kështu lind Rilindja!

Rroft Xhamia Buhara dhe rroft xhemati i saj!

Sot xhemati i Xhamisë Buhara në Kradolf në mënyrë madhështore më besoi detyrën si imam i xhamisë.
I falënderoj përzemërsisht për besimin dhe konsideratën e lartë që më falën.
Si imam i xhamisë do të jap përpjekjen maksimale që xhamia të ngritet në një vatër të edukatës, arsimit dhe kulturës islame në bashkëpunim me xhamitë dhe qendrat islame të Zvicrës dhe më gjerë.

Na qoftë një rilindje e madhe islame, vatër vëllazërie dhe përparimi,

Urime më të sinqerta për të gjithë! – shkruan në profilin e tij hoxha i nderuar mr. Ahmed Memedi.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.