Ballina Hadithe Ruani lidhjet Farefisnore!

Ruani lidhjet Farefisnore!

61
0
SHPËRNDAJE

All-llahu i Lartemadherishem e ka regjistruar ne Librin e Tij (Lehvi mahfudh), para se t’i krijonte qiejt dhe Token:

“Une jam Err-RRahman – Err-Rrahim (Meshirues-Meshireberes). Ju krijova ndermjet jush lidhjet farefisnore e i kam shenjuar me shenjen e emrit Tim(rrahim).

Prandaj, kush do t’i  ruaje lidhjet farefisnore, Une do te kujdesem per te, por kush do t’i lere mbas dore dhe do t’i nderpreje ato lidhje, Une do t’ia shkurtoj ndihmen dhe meshiren Time”./FRESKIRINORE

Libri HADITHe NR.500, FQ.107 Perktheu: E. Ismaili, Redaktor:M. Bajrami, Copyright F®
Ndalohet rreptesisht kopjimi!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.