Ballina Femra Sa vjet na kalojnë duke u brengosur…

Sa vjet na kalojnë duke u brengosur…

21
0
SHPËRNDAJE

Sipas hulumtimit të Organizatës britanike, Benenden Health, personi i rritur mesatarisht dy orë në ditë shqetësohet për shkak të punës, lidhjes, financave, shëndetit, plakjes dhe shumë gjërave tjera.

Ju përkujtojmë që shkencëtarët kanë vërtetuar që brengosja nuk zgjedh probleme, por të kundërtën, i forcon edhe më shumë. Prandaj, zgjidhni problemet në ndonjë mënyrë efikase para se t’u vijnë te shëndeti dhe ndoshta dhe koka.

Që vetëm të shqetësoheni nuk do të ishte kaq tragjike, por pasojë e të brengosurit është ankthi, i cili nuk ju lë të koncentroheni në punë, flini më rëndë, bëheni më të irrituar dhe më shpesh grindeni me partnerin. Shkurt, meraku i vazhdueshëm lë pasoja në shëndet, dhe atë shumë serioze.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.