Ballina Femra Shkon një punëtor tek një farmaci dhe i drejtohet farmacistit: A...

Shkon një punëtor tek një farmaci dhe i drejtohet farmacistit: A keni një ilac për çimento?!(emocionale)

77
0
SHPËRNDAJE

Vërtetë ndodhi prekëse.

● Shkon një punëtor tek një farmaci dhe i drejtohet farmacistit:

A keni një ilac për çimento?!

● Me një të qeshur ironike, farmacisti ia kthen:

Po kemi, madje kemi ilaç edhe për gurë edhe për hekura. Kemi dy lloje, një të shkëlqyer që vjen nga jashtë, dhe një normal, prodhim vendi. Ti ke deshiron?!

● Punetori tha: Me jep atë të shkëlqyerin që vjen nga jashtë!

-Po të them që në fillim që ajo që kërkon është e shtrenjtë, por ti si të duash: vazhdonte talljen e tij farmacisti ndaj punetorit.

● Në ato momente punëtori ngriti doren dhe tha: Unë jam punëtor çimentoje… duart e mia janë çarë dhe acaruar prej saj, dhe nuk mundem të përkëdhel fytyrën e vajzës sime të vogël pasi kam frikë se e lëndoj atë, prandaj nëse e ke me të vërtetë atë lloj ilaci ma jep dhe unë insha Allah do të ta paguaj cmimin e saj sado që të jetë!

● Në ato momente farmacistit i ngriu buzëqeshja në fytyrë dhe fjalët i ngecën ne grykë… ju kujtuan femijët e tij që kishte aq kohë që nuk i ledhatonte e nuk i përkëdhelte, e aty kuptoi që varferia nuk është ajo çka njerëzit posedojnë ne xhepa, por ajo çka posedojnë në zemra!!!/Freskirinore

#SHPËRNDAJE.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.