SHPËRNDAJE

Një pasagjere u nxor dhunshëm, fatmirësisht pjesërisht, nga një dritare e avionit të kompanisë “Southwest Airlines”, e u desh të tërhiqej nga brenda prej pasagjerëve të tjerë, pasi avioni u godit nga një “predhë” pas shpërthimit të motorit.

Avioni nuk kishte shumë që ishte ngritur në fluturim nga Aeroporti “LaGuardia” në Nju Jork, e kishte për destinacion Dallasin, kur motori i krahut të majtë shpërtheu dhe një “predhë” fluturoi drejt dritares, pranë së cilës ndodhej pasagjerja e prekur.

Avioni arriti të bënte një ulje emergjente në Aeroportin e Philadelphias, në orën 11:30 të mëngjesit me atë lokale. Sipas pasagjerëve të tjerë në avion, “predha” theu xhamin e dritares pranë pasagjeres femër, e cila “u gëlltit” pjesërisht, teksa avioni bënte uljen e detyruar.

Gruaja është dërguar në spital, por shkalla e dëmtimeve të saj ende nuk dihet. Një infermiere dhe një tjetër pasagjere e ndodhur në fluturim ndihmuan gruan derisa avioni u ul, e më pas ajo iu drejtua spitalit. “Southwest Airlines” njoftoi se nuk kishte dijeni për dëmtimet e gruas.

Pasagjerët e tmerruan ndanë video e foto nëpër rrjetet sociale, përpara se avioni të zbriste me një shpejtësi prej rreth 900 metrash për minutë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.