SHPËRNDAJE

Ka ndodhur një shpërthim në qendër të Kryeqytetit të Turqisë Ankara.

Dëshmitarët raportuan se kishin dëgjuar të paktën një shpërthim në rajonin Çukurambar të qytetit.

Fotot e marra në vendngjarje tregojnë tymin që ngrihet në ajër dhe ndërtesat e dëmtuara rëndë.

Ambulancat shihen duke nxituar në vendngjarje, ndonëse asnjë dëmtim ende nuk është raportuar nga policia.

Guvernatori i qytetit Ercan Topaca tha se shpërthimi kishte ndodhur në një zyrë tatimore.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.