SHPËRNDAJE

Nëse keni probleme me mushkëri, dhembje të fytit, vështirësi të shkaktuara nga astma, bronkit, apo vetëm ju është shterur zëri, atëherë kjo recetë mund t’ju ndihmojë.

Përbërësit:

  • Hudhër
  • 110 mililitër ujë
  • 1/4 të filxhanit me mollë të grirë, apo me uthull molle
  • 1/2 filxhani mjaltë
Përgatitja:

Grijeni tërë hudhrën dhe shtojini përbërësit e tjerë. Lëreni përzierjen që të qëndrojë gjatë natës. Më pas kullojeni dhe mbajeni në vend të ftohtë. Konsumojeni nga një lugë çdo dy orë, derisa të ndjeni lehtësim.

 

 

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.