Ballina Jeta Sot e gjithë Zhelina në dhimbje, ndahet nga jeta nxënësi….

Sot e gjithë Zhelina në dhimbje, ndahet nga jeta nxënësi….

170
0
SHPËRNDAJE

Sot, më datë 01.03.2018, morëm lajmin pikëllues se është ndarë nga jeta nxënësi jonë, XHEVIT ZEQIRI, i cili prej një kohësh vuan nga një sëmundje e zemrës. Edhe pas shumë përprekjeve, luftërave ndaj kësaj sëmundje si dhe operacionit në zemër, Xheviti vogël nuk arriti t’a përballoj.
Varrimi i të ndjerrit bëhet sot pas namazit të drekës,percjelle freskirinore.
Kolektivi i Sh.f.k.”Luigj Gurakuqi” – Zhelinë, familjes së Xhevitit i shprehën ngushllime të sinqerta dhe Zoti u’a faltë durimin gjersa voglushin Zoti e dërgoft në Xhehnet !

Njoftohet kolektivi dhe nxënësit e Sh.f.k.”Luigj Gurakuqi” – Zhelinë, që ora 12:15 të jenë në qendër të fshatit dhe së bashku ta përcjellim Xhevitin për te varrezat./freskirinore

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.