Ballina Jeta Të rinjtë shpërndajnë falas Kur’anin në sheshet e Prishtinës

Të rinjtë shpërndajnë falas Kur’anin në sheshet e Prishtinës

32
0
SHPËRNDAJE

Iniciativa studentore e vullnetit të mirë ka zhvilluar sot një aktivitet humanitar, ku kanë bërë shpërndarjen falas të Kur’anave shqip-shqip dhe Kur’anave arabisht-shqip, si dhe disa broshurave për njohurit rreth librit të shenjët, Kur’anit, në sheshin “Zahir Pajaziti”.

Kjo është bërë për nderë të Natës së Kadrit, natë në të cilën filloi zbritja e Kur’anit, ku vlera e kësaj nate është më e mirë se një mijë muaj, studentët e “ISVM-së” shpërndarjen e Kur’anave e shoqëruan edhe me recitim te Kur’anit live nga disa prej studentëve.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.