Ballina Jeta Tradita si burim i sheriatit…

Tradita si burim i sheriatit…

35
0
SHPËRNDAJE

Tradita është dy lloje: I përgjithshëm dhe i veçantë. Me traditën e përgjithshme bëhet vërtetimi i dispozitës së përgjithshme dhe ky argument vlen për specifikimin e analogjisë dhe hadithit, kurse me traditën e veçantë vërtetohet dispozita e veçantë përderisa nuk kundërshtohet me analogjinë dhe hadithin.

Shkruan Jusuf Zimeri

Pershtati FRESKIRINOREfilmvshqip

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.