Ballina Tregime Tregohet se një hoxhë teksa ishte duke ecur i menduar rrugës, një...

Tregohet se një hoxhë teksa ishte duke ecur i menduar rrugës, një person i merr çallmën…

52
0
SHPËRNDAJE

callma hoxha kokaTregohet se një hoxhë teksa ishte duke ecur i menduar rrugës, një person i merr çallmën që kishte mbi kokë dhe ia jep vrapit sa mundte.

Hoxha iu qep nga pas, jo për të marrë çallmen, por për ti thënë:

”Ta kam falur. Thuaj: e pranova. Ta kam falur. Thuaj: e pranova.”

Kurse sot sa e sa njerz e posedojn por nuk e meritojn…

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.